O Klubie

Gminny Klub Sportowy Dąbrówkapowstał w 2008 roku po przekształceniu Klubu Sportowego „Polonia Kuligów” powstałego w 2005 roku z inicjatywy mieszkańców gminy w wyniku refleksji nad stanem moralnym dzieci i młodzieży, głębokim kryzysem w jakim znajduje się ich poziom wychowania. Kryzys ten dotyka wartości, na jakich powinno opierać się życie społeczne.

Klub występuje w rozgrywkach Seniorów Klasy „A” gr. I mazowieckiej.

Celem działalności GKS Dąbrówka jest stworzenie oferty dla całego społeczeństwa naszej gminy, której istotnym elementem jest powrót do pewnych postaw związanych z wychowaniem dzieci i młodzieży. Poprzez swoje działanie chcemy stworzyć wartość, coś co będzie się podobało ludziom, z czego będą dumni biorąc w tym udział. W jakimś sensie jest to również budowa nowoczesnego patriotyzmu.

Aby ukształtować wśród młodzieży przejawianie postaw prospołecznych, można wychowywać również poprzez sport. Podstawowym elementem osiągnięcia tych celów jest sport wyczynowy, który działa jak bodziec, powoduje, że młodzież widzi sens angażowania się w działania. Skuteczna realizacja tego nastąpi gdy młodzież będzie miała wizję działającą na wyobraźnię. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy utworzona zostanie m.in. odpowiednia infrastruktura.

GKS Dąbrówka jest jedynym typowo sportowym klubem działającym na terenie Gminy Dąbrówka. Zrzeszonych jest i aktualnie bierze czynnie udział w zajęciach sportowych około 40 zawodników w wieku od 15 do 35 lat.

Zapraszamy oczywiście wszystkich chętnych do trenowania piłki nożnej na treningi piłkarskie odbywające się w każdy wtorek i czwartek o godz. 19:00

Wiadomości (utwórz nową)